Bi̇ze Ulaşin: +90 (0) 212 325 93 44
12 September 2022

Ağaç dikimine destek vermekten gurur duyuyoruz

2022’den beri B-corp tarafından akredite edilen SIS Pitches, dünya çapında ağaç dikme konusunda uzmanlaşmış bir B-corp şirketi olan Tree App ile ortaklık yapmaktan gurur duyar.

SIS Teklifleri, en yüksek sosyal ve çevresel hesap verebilirlik, kamu şeffaflığı ve yasal sorumluluk standartlarına bağlıdır.

Ortağımız hakkında

Treeapp, herkesin her gün bir dakikadan daha kısa sürede ücretsiz olarak ağaç dikmesini sağlayan bir mobil uygulamadır. Ağaçlar eko-bilinçli kuruluşlar tarafından finanse edilmektedir.

Dikim faaliyetleri, diktikleri her bir ağacın endemik türlere ve yerel topluluklara fayda sağladığından emin olan yerel ağaç dikme ortakları tarafından gerçekleştirilir.

Treeapp, dünya çapında ağaç dikmek için ağaç dikme ortaklarıyla ortaklık kurdu. Tüm ağaç dikme faaliyetleri yalnızca çevresel faydalar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yerel topluluklarla yakın çalışarak sosyal ve ekonomik bir etkiye de sahiptir.

Bugüne kadar, Treeapp yüzbinlerce ağacın dikilmesini finanse etti:
● Afrika: Madagaskar, Tanzanya, Burundi, Etiyopya, Gine, Mozambik, Kenya
● Amerika: Brezilya, Peru, Haiti
● Asya: Nepal, Endonezya

Karbon nötrlüğü elde etmek için müşterilerimizle birlikte çalışmak

Bu yılın başlarında, SIS Pitches ve uzun süredir devam eden ortağı Loughborough Üniversitesi, sektörde türünün ilk örneği olan prestijli spor üniversitesi kampüsüne tamamen sürdürülebilir bir saha getirmek için işbirliği yaptı.

Bu projenin misyonu, karbon nötr bir zift oluşturmaktı. Tüm üretim ve inşaat faaliyetleri boyunca karbon emisyonlarının yakından izlenmesinin yanı sıra en yeni, son derece sürdürülebilir malzemeler kullanıldı.

“Sürdürülebilirlik ve çevre, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Bir şirket olarak spor yüzeylerinin yapım, kurulum ve bakım yöntemlerini değiştirmeye kararlıyız ve bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Loughborough’daki yeni sistemin nasıl performans gösterdiğini görmekten heyecan duyuyoruz ve bunun sentetik spor sahaları için geleceğin neler getireceğine bir bakış olduğuna inanıyoruz.”

Luke Edwards, Technical Director